O látkách a lidech

Kdotokdyslyšel dováží a prodává designovou bavlnu. Má vlastní e-shop a otevřel výdejnu v Praze.

Největší radost v Kdotokdyslyšel nastane, když se setká kvalitní design a respekt k přírodě. Výsledkem je pak designová bio-bavlna a na tu se specializuje. Dováží i designové látky z produkce konvenčního (tedy nikoliv ekologického) zemědělství. Bůh odpustí, když vidí látky od Naomi Ito ;)

Na trhu dnes existuje už několik výrobců látek, kteří propojili unikátní design s myšlenkou zodpovědného bytí. Vzniká čím dál tím více kolekcí designové organické bavlny a je pouze na nás, zda jsme ochotni zaplatit za zboží jeho skutečnou cenu. Skutečná cena látky je totiž z mého pohledu ta, jejíž skryté náklady nenajdeme jako kostlivce ve skříních. Někdo totiž vždycky zaplatí za to, když je nám výsledné zboží nabízeno pod jeho skutečně reálnou cenou. Lidé, příroda, vyschlé Aralské jezero…

Za Kdotokdyslyšel se skrývám především já – Jana Seidlová. Vystudovaná socioložka, která se dříve pohybovala v prostředí lidskoprávních neziskovek. Pak ji jednoho dne přes pár velkých kotrmelců napadlo, že by mohla prodávat látky. Čím více do toho proniká, tím víc ji to baví a děkuje osudu, že ji k látkám zavál.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *